Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Wyczyść
Juan Valdez - ikona marki

Juan Valdez - ikona marki

0 Comments

Człowiek z osiołkiem i jukami z kawą przerzuconymi przez jego grzbiet to Juan Valdez – fikcyjna postać stworzona przez Narodową Federację Plantatorów Kawy w Kolumbii. Od 1959 roku jest symbolem kolumbijskich farmerów żyjących dzięki uprawie kawowców. Pojawia się nie tylko w spotach reklamowych, ale można zobaczyć go również na ulicach kolumbijskich miast, w pobliżu ekskluzywnych kawiarnii oferujących znakomite kawy serwowane pod marką Juan Valdez Cafe.


"Czuję ogromny sentyment do swojej roli Juana Valdeza" - powiedział Carlos Sanchez, aktor, który przez 37 lat promował kawę jako wąsaty farmer. Od samego początku Jego rola miała na celu promocję na rynku międzynarodowym kolumbijskiej kawy. Już po kilku miesiącach od rozpoczęcia akcji świadomość tego, że Kolumbia należy do światowych liderów jeżeli chodzi o jakość uprawianej w niej kawy, wzrosła o kilkadziesiąt procent w Stanach Zjednoczonych. Narodowa Federacja Plantatorów Kawy używa logo przedstawiającego farmera ze swoim osiołkiem także jako znak gwarancji najwyższej jakości kawy. W filmie "Bruce Wszechmogący" z Jimem Carrey w roli głównej, możemy zauważyć Juana Valdeza nalewającego kawę dla Bruce'a Nolana.


"Czuję się jak narodowy emblemat" stwierdził ponadto Carlos Sanchez, wspominając podczas konferencji ważniejsze wydarzenia podczas odgrywania swojej roli narodowej ikony Kolumbii, włączając w to spotkanie z prezydentem USA Billem Clintonem oraz hiszpańską rodziną królewską. Wielokrotnie podkreślał swoją dumę płynącą z odgrywania tak ważnej dla Kolumbii roli.