Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Wyczyść

       Z prawdziwą przyjemnością oddajemy do Państwa usług sklep z doskonałymi kawami Juan Valdez Cafe – jednej z najbardziej prestiżowych kawowych marek na świecie. Marka została ufundowana w Kolumbii w 2002 roku jako zwieńczenie wieloletnich dążeń kolumbijskich farmerów do utworzenia narodowej marki kawy. Narodowa Federacja Producentów Kawy w Kolumbii, będąca bezpośrednim fundatorem marki Juan Valdez Cafe, to non-profit organizacja założona już w 1927 roku i kontrolowana dzisiaj przez ponad 500 000 małych, kolumbijskich farmerów i ich rodziny. Oni sami z dumą podkreślają przy pierwszej lepszej okazji, że każdy z nich jest właścicielem marki Juan Valdez Cafe.
          Zasadniczym celem wykreowania marki Juan Valdez była promocja kawy fair trade i konkretna pomoc rodzinom farmerów, którzy utrzymują się jedynie dzięki zbiorom kawy na swoich niewielkich farmach. Zapewnienie godziwego dochodu rodzinom farmerów dzięki promocji oraz sprzedaży Juan Valdeza w wielu krajach świata ma znaczący wpływ na ograniczenie uprawy kokainy w Kolumbii, gdzie plantatorzy w uprawie kawowców znajdują dla siebie legalną i uczciwą alternatywę. Bezpośrednim zarządcą i formalnym właścicielem marki Juan Valdez Cafe jest Promotora de Cafe Colombia (ProCafeCol) spółka powołana do istnienia przez Narodową Federację Producentów Kawy. Dba ona między innymi o to, by kolumbijscy farmerzy otrzymywali dobre i uczciwe ceny za sprzedawane do spółki ziarna kawy.

         Ponieważ ProCafeCol ustala ceny na poziomie ok. 20% więcej niż jakakolwiek inna firma zajmująca się skupem zielonych ziaren, farmerzy bardzo chętnie sprzedają im swoje zbiory, jednocześnie starając się by uprawiane przez nich ziarna były najwyższej jakości. Swoje dochody Procafecol przeznacza również na nieustanne analizy i badania kawy w światowej sławy centrum badawczym Cenicafe w Kolumbii po to, by stale poprawiać metody uprawy oraz produkcji kawy. Każdego roku ponad 1000 specjalistów od produkcji i uprawy kawy odwiedza kolumbijskie plantacje i pomaga farmerom wdrażać nowe metody uprawy kawowców.

Plantacja kawa Juan Valdez


       Począwszy od 1959 roku Federacja zainwestowała ponad 600 mln $ w powstanie oraz promocję marki Juan Valdez Cafe, pod którą sprzedawane są – przez lata starannie selekcjonowane – ziarna najlepszych, kolumbijskich arabik. W tym samym roku powołała do istnienia fikcyjną postać Juana Valdeza, emblematu i symbolu ciężko pracujących kolumbijskich farmerów. Od samego początku marka miała stawać się równolegle synonimem prestiżu i emblematem najwyższej jakości produktów.
       W znacznym stopniu na sukces jaki odnosi marka Juan Valdez wśród konsumentów na świecie wpływa specyficzny klimat
geograficzny Kolumbii i jego zróżnicowanie. Kolumbia jest światowym liderem jeżeli chodzi o jakość uprawianej w niej kawy, ponadto Narodowa Federacja Producentów Kawy od ponad 80 lat dba i doskonali system podnoszenia jakości kawy oraz wymiany informacji między farmerami. Wszystkie ziarna z których palone są kawy Juan Valdez selekcjonowane są oraz zbierane ręcznie "hand selected" i "hand picked".

Uprawa kawy Juan Valdez

        Są to bardzo czasochłonne i wymagające wiele ludzkiej pracy metody, pozwalające jednakże na wyselekcjonowanie i uzyskanie doskonałej jakości ziaren, nieuszkodzonych, w pełni dojrzałych oraz bardzo zbliżonej do siebie wielkości. Metody te mają decydujący wpływ na sam proces prażenia ziaren, zapewniając przede wszystkim jego powtarzalność, ponadto umożliwiają jednorodny stopień palenia wszystkich ziaren oraz wyprodukowanie doskonałej kawy. Ponadto ziarna z których palone są kawy Juana Valdeza obrabiane są ze skórki przy pomocy wody, metoda nosi nazwę "wet milling", a arabika tak uzyskana to "arabica washed". Dzięki tej metodzie zachowany a nawet podkreślony zostaje charakter kawy i uwalniany zostaje intensywny aromat.
      Dzisiaj Juan Valdez obecny w kilkudziesięciu krajach świata, ciągle zaskakuje najwyższą jakością swoich produktów, uzyskiwaną dzięki zorientowaniu na stałym poszukiwaniu nowych, jakościowych rozwiązań i dbaniu o to, by ich produkty zaskakiwały najbardziej nawet wybrednych koneserów kawy.

Volcan Juan Valdez