Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Wyczyść

.

Kolumbijskie kawy mielone - Juan Valdez

Większa czy mniejsza zawartość kofeiny? Smak łagodny czy intensywny? Nuty owocowe, orzechowe, a może jeszcze inne? W naszej ofercie znajdą Państwo kawy kolumbijskie mielone w wielu wariantach. Dzięki temu można zaopatrzyć się w produkt do zaparzania gorącego napoju o jak najbardziej odpowiadających walorach smakowych. Zachęcamy więc do sprawdzenia szczegółów asortymentu w tej kategorii i zakupu produktów premium marki Juan Valdez.

 

Sposoby zaparzania

 

Znajdujące się w sklepie aromatyczne mieszanki można przygotowywać z użyciem różnych metod, takich jak:

• french press,
• ekspresy ciśnieniowe i przelewowe,
• dripy,
• syfony,
• chemex.

Możliwy jest więc wybór dowolnej metody parzenia, która najbardziej odpowiada Państwa preferencjom. Każda z nich bowiem w inny sposób wydobywa poszczególne aromaty ziaren.

 

Aromatyczna arabica premium

 

Dzięki znajdującym się w naszej ofercie kolumbijskim produktom można przygotować gorący napój o doskonałych walorach smakowych. Proponujemy do wyboru warianty o niskiej oraz wysokiej zawartości kofeiny, intensywnym lub delikatnym posmaku, kwaskowate lub nie. Dostępna jest również kawa mielona arabica o różnorodnych nutach: waniliowej, owocowej, karmelowej, czekoladowej i nie tylko. Sprawia to, że każdy koneser tego napoju znajdzie mieszankę dla siebie.

W tej kategorii dostępna jest arabica mielona w pojedynczych paczkach oraz zestaw kilku opakowań, który sprawdzi się jako prezent na dowolną okazję np. Boże Narodzenie. Zachęcamy więc do zakupu aromatycznych kaw z Kolumbii.

Cena: 49,35 zł
Cena: 49,35 zł
Kawa mielona Juan Valdez Premium Cumbre 250g Juan Valdez Premium Selection
Cena: 45,55 zł
Kawa mielona Juan Valdez Premium Volcan 250g Juan Valdez Premium Selection
Cena: 45,55 zł
Kawa mielona Juan Valdez Premium Colina 250g Juan Valdez Premium Selection
Cena: 45,55 zł

DATA WAŻNOŚCI: Listopad 2024 r.

OPAKOWANIE: potrójnie laminowane w celu ochrony przed wilgocią, tlenem i światłem z funkcjonalnym zamknięciem typu "peel stick" oraz zaworkiem jednokierunkowym

           Juan Valdez Huila to doskonałej jakości arabika uprawiana w południowo-zachodniej części Kolumbii w regionie Huila. 18% produkcji kawy w całej Kolumbii stanowi produkcja na tym obszarze, z czego bardzo wiele to kawy Specialty Coffee. Huila uprawiana jest w dolinie Magdalena River gdzie chroniona jest przed palącym słońcem. Dzięki szczególnym warunkom klimatycznych w których jest uprawiana, może być zbierana w zasadzie cały rok kalendarzowy. Dojrzewa w wyjątkowym środowisku klimatycznym i rolniczym, o wysokiej wilgotności powietrza, oraz glebie wzbogacanej przez popiół wulkaniczny pochodzący z Wulkanu Huila.
           Kawa charakteryzuje się intensywnym aromatem, oraz delikatnym, słodkawym smakiem. Kwaskowość dość wysoka, przyjemna jednak w smaku i podkreślająca obecność owocowych nut w kawie. Kawa doskonale zbalansowana o złożonym smaku – jest doskonale znana i ceniona ze względu na swą bogatą charakterystykę "all in one cup".  Najlepiej smakuje przygotowana w ekspresach przelewowych, french pressach, oraz za pomocą alternatywnych metod parzenia jak dripy, syfony czy chemex.

Oczekiwanie na dostawę

DATA WAŻNOŚCI: Listopad 2024 r.

OPAKOWANIE: potrójnie laminowane w celu ochrony przed wilgocią, tlenem i światłem z funkcjonalnym zamknięciem typu "peel stick" oraz zaworkiem jednokierunkowym

          Juan Valdez Sierra Nevada to najwyższej jakości 100% arabika jednorodna, pochodząca z masywu górskiego Sierra Nevada de Santa Marta w północnej części Kolumbii, nad brzegiem Morza Karaibskiego. Uprawiana w górach, dżungli oraz lasach deszczowych charakteryzuje się zarówno intensywnym smakiem jak i aromatem. W regionie tym w latach 80-tych nastąpiło masowe zakładanie plantacji marihuany, które spotkało się ze zdecydowaną reakcją rządu, który nakazał wypalenie całego obszaru herbicydami. Uprawa arabiki w regionie Sierra Nevada ma ogromny wpływ na przywracanie wartości przyrodniczych temu obszarowi.
          Juan Valdez Sierra Nevada to kawa z wyrażnie wyczuwalnymi nutami orzechowymi oraz czekoladowym, słodkawym posmaku. Kwaskowość na niskim poziomie, niewielka również zawartość kofeiny. Doskonale smakuje przygotowana za pomocą alternatywnych metod parzenia jak dripy, chemex lub syfony. Można parzyć ją również w ekspresach automatycznych, przelewowych lub tradycyjnie.

DATA WAŻNOŚCI: Listopad 2024 r.

OPAKOWANIE: potrójnie laminowane w celu ochrony przed wilgocią, tlenem i światłem z funkcjonalnym zamknięciem typu "peel stick" oraz zaworkiem jednokierunkowym

          Kawa Juan Valdez Cumbre to najwyższej klasy mieszanka kolumbijskich arabik (100%), bardzo starannie wyselekcjonowanych i pochodzących z różnych regionów Kolumbii. Ziarna z których palone są kawy Juana Valdeza zbierane są ręcznie "hand picked", oraz obrabiane za pomocą płukania "arabica washed".
          Kawa Juan Valdez Cumbre palona jest dość mocno, wyrazista i intensywna w smaku, pobudzająca, o niskiej kwaskowości i intensywnym aromacie. Kawa o dość niskiej zawartości kofeiny, pozbawiona jakichkolwiek nut nieprzyjemnej goryczy. To najmocniejsza w smaku kawa Juana Valdeza. Polecamy parzenie za pomocą french pressa, wyraźnie ta metoda wzmacnia zarówno smak jak i aromat Cumbre. Oczywiście kawa nadaje się również doskonale do parzenia za pomocą alternatywnych metod parzenia jak dripy, chemex oraz syfony.

Oczekiwanie na dostawę

DATA WAŻNOŚCI: Październik  2024 r.

OPAKOWANIE: potrójnie laminowane w celu ochrony przed wilgocią, tlenem i światłem z funkcjonalnym zamknięciem typu "peel stick" oraz zaworkiem jednokierunkowym

            Juan Valdez Volcan to najwyższej klasy mieszanka kolumbijskich arabik (100%) pochodzących z różnych regionów Kolumbii. Wszystkie ziarna zbierane są ręcznie "hand picked" oraz obrabiane za pomocą płukania "wet milling". Volcan to kawa Juana Valdeza owiana niemal legendą i znana  już dobrze wielu polskim koneserom kawy. Volcan palony jest mocno, posiada intensywny zaskakujący aromat oraz pełną konsystencję "body". Jest wyjątkowo esencjonalny w smaku dzięki czemu pozwala na przygotowanie pożądanego przez baristów gęstego, syropowatego espresso, pozostawiając niespotykany, długi posmak.
            Dzięki doskonałemu paleniu Volcan pozbawiony jest zupełnie drażniącej kwaskowości i zawiera niewielką ilość kofeiny. Kawa ze względu na swój charakter pozwala na przygotowanie idealnego espresso "ideal para espresso". Znakomicie sprawdza się w ekspresach ciśnieniowych - profesjonalnych oraz automatycznych. Można również parzyć ją za pomocą innych metod: tradycyjnych oraz alternatywnych jak chemex, dripy czy syfony

Oczekiwanie na dostawę

DATA WAŻNOŚCI: Październik 2024 r.

OPAKOWANIE: potrójnie laminowane w celu ochrony przed wilgocią, tlenem i światłem z funkcjonalnym zamknięciem typu "peel stick" oraz zaworkiem jednokierunkowym

       Juan Valdez Colina to unikalna, wysokiej klasy 100% arabika kolumbijska, charakteryzująca się wyjątkowymi ziarnami nazywanymi przez kolumbijczyków "Caracolito", ze względu na ich mały rozmiar i owalny kształt. Zwykle owoc kawowca zawiera dwa ziarenka. W przypadku Coliny jest inaczej. Jako jedyna kawa Juana Valdeza zawiera tylko jedno ziarenko kawy. Przez wielu koneserów kawy takie ziarna są szczególnie cenione ze względu na ich wyjątkowy smak i aromat.
                     Ziarna Coliny podobnie jak i innych kaw Juana Valdeza zbierane są ręcznie "hand pickedi obrabiane za pomocą płukania "wet milling". Colina zachwyca swoim intensywnym aromatem, i długo utrzymującym się posmakiem prażonych orzechów. W smaku dość łagodna. Kwaskowość na umiarkowanym poziomie, wprowadzająca przyjemne, orzeźwiające dla kubków smakowych nuty i podkreślająca delikatne, owocowe akcenty. Zawiera niewielką ilość kofeiny. Smakuje wyśmienicie przygotowana w ekspresach ciśnieniowych, nadaje się też do innych metod parzenia jak flitry, french pressy, dripy czy syfony.

Oczekiwanie na dostawę

Zestaw 6-ciu znakomitych kaw mielonych prestiżowej marki kawowej z Kolumbii Juan Valdez. W skład zestawu wchodzą kawy z linii Premium Selection, najstaranniej wyselekcjonowanych stuprocentowych, kolumbijskich arabik.Termin przydatności 11.2024.

– Juan Valdez Premium Selection Volcan 250g / 2 szt

– Juan Valdez Premium Selection Cumbre 250g / 2szt

– Juan Valdez Premium Selection Colina 250g / 2szt

W każdej z nich znajdą coś Państwo dla siebie: znakomity, intensywny aromat, zaskakujące posmaki karmelu, prażonych orzechów i czekolady. Wszystkie kawy nadają się znakomicie do ekspresów ciśnieniowych, automatycznych, kafetier, ekspresów przelewowych i innych form parzenia.

Oczekiwanie na dostawę